Galeria zdjęć

Oficialne logo OSP Chełmek

Okazjonalne logo OSP Chełmek

 

Kontakt

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W CHEŁMKU


Adres: 32-660 Chełmek
ul. Staicha 3,
powiat Oświęcim,
woj. małopolskie
Telefon: (33)8461888
lub 8462710
Konto: Bank BGŻ BNP
Paribas SA
83 2030 0045 1110 0000 0420 8120
NIP: 549-210-33-68
Regon: 357988710
KRS: 0000027006
mail: ospchelmek@onet.pl

Imieniny

Dziś mamy : Marii Magdaleny
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek PDF Drukuj Email

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek jest organizowanym w dniach w dniach 8 - 15 maja programem promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Te cele przyświecały bibliotekarzom Biblioteki Publicznej w Chełmku, którzy w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zorganizowali cykl spotkań pn. „Letnia Czytelnia”. Z tej okazji przy ulicy Topolowej odbywały się poranki z bajką, skierowane do najmłodszych czytelników. W spotkaniach z przedszkolakami uczestniczyli przedstawiciele różnych zawodów: kosmetolog, ksiądz, weterynarz, policjanci, a także strażacy ochotnicy.
W dniu 10 maja przedstawiciele OSP w Chełmku przedstawili dzieciom ich własną wersję „(Do)wolności czytania”, pod tym hasłem bowiem odbywała się tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek. Poza lekturą książek, dla najmłodszych była to także okazja do bliższego poznania specyfiki pracy strażaka oraz zobaczenia wozu pożarniczego. Dzieci oglądały wyposażenie pojazdu strażackiego, ze szczególnym zainteresowaniem ze strony chłopców. W końcu kto z męskiej części najmłodszych nie marzy o tym, aby jak bohater jednej z książeczek dla dzieci autorstwa Czesława Janczarskiego - „Jak Wojtek został strażakiem”, pójść w jego ślady. Na pożegnanie strażacy otrzymali dyplom i podziękowania za poświecimy czas i swój wkład w propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

 
-->